İngilizce Hazırlık Programı

İngilizce Hazırlık Programı Yaz Okulu

İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı’nın açtığı Yaz Okulu’nda, tüm seviyelerin açılabilmesi için o seviyeye en az 10 öğrencinin kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Yaz Okulu sonunda 5. seviyeyi başarıyla bitiren öğrenciler, İngilizce Hazırlık Programı’nı tamamlamış olacaklardır. Yaz Okulu’nda diğer seviyeleri başarıyla bitiren öğrenciler, yeni akademik yılda Hazırlık Programı’na bir sonraki seviyeden başlayabileceklerdir.*

Başarı değerlendirmesi -sene içinde olduğu gibi- Yaz Okulu boyunca yapılan değerlendirmelerin genel ortalaması alınarak yapılacaktır. Yaz Okulu sonunda 2., 3. ve 4. Seviye Gelişim Sınavı’ndan en az 55 almak şartı ile genel ortalaması 60 ve üzeri olan öğrenciler Yaz Okulu’nu ve katıldıkları seviyeyi başarıyla tamamlamış sayılacaklardır. 5. Seviyede ise Gelişim Sınavı’ndan en az 60 alan ve genel ortalaması 60 ve üzeri olan öğrenciler Yaz Okulu’nu başarıyla tamamlamış sayılacaklardır. Yaz Okulu’nda 2., 3., 4. ya da 5. seviyede eğitim alabilmek için bir önceki seviyenin başarıyla tamamlanmış olması gerekmektedir. Öğrencilerin hangi seviyeden ders alabilecekleri, 4. dönem başarı durumlarına göre Gelişim Sınavı sonrasında “Öğrenci Sayfaları”ndan ilan edilecektir. Öğrencilerin bu bilgiyi dikkatle okumaları çok önemlidir.

* Bilgi öğrencisi değilim, Yaz Okulu'na katılabilir miyim?

İngilizce Hazırlık Programı Yaz Okulu, İngilizcesini geliştirmek isteyen herkese açıktır. İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencisi olmamasına rağmen Yaz Okuluna katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiye Bilgi Eğitim sayfalarından ulaşabilir.

 

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI YAZ OKULU TAKVİMİ 2018

28   Mayıs Kayıt Başlangıcı
12   Haziran Kayıtların son tarihi
13   Haziran Sınıf detaylarının ilanı
14-15   Haziran Tatil - Ramazan Bayramı
18   Haziran Yaz Okulu başlangıcı
8   Ağustos Derslerin son günü
9-10   Ağustos Yaz Dönemi Gelişim Testi
17   Ağustos Notların İlanı