İngilizce Hazırlık Programı

BİLET 2. Aşama (Hazırlık Muafiyet Sınavı) Hazırlık Kursu

BİLET 2. AŞAMA HAZIRLIK KURSU – BİLGİ EĞİTİM PROGRAMI

BİLGİ’li olacaksanız ve İngilizce altyapınızın yeterli olduğuna inanıyorsanız BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı’ndan BİLET 2. Aşama Sınavı’ndan başarılı olarak muaf olabilirsiniz. Eğer hali hazırda İngilizce alt yapınız varsa ve bilgilerinizi sınavdan önce pekiştirmek ve ilerletmek istiyorsanız BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı kısa sürede bu sınava hazırlanabilmeniz için size 48 saatlik yoğun bir İngilizce Programı sunmaktadır. Bu programın amacı sizleri İngilizce okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi pekiştirerek BİLET 2. Aşama Sınavı’na hazırlamaktır.

BİLET 2. AŞAMA SINAVI’NA HAZIRLIK BİLGİ EĞİTİM KURSUNA KİMLER KATILABİLİR?

BİLET 2. Aşama Sınavı’na Hazırlık Kursu İngilizce öğrenmeye yönelik bir program değildir. Bilgi Üniversitesi’nde bir programa ya da İngilizce eğitim yapan bir üniversitenin lisans programına yerleştirilen öğrenciler İngilizce altyapıları yeterli olmak koşuluyla bu kursa katılabilir. Bu kursa kayıt olan öğrencilerimize kursa gelmeye hazır olup olmadıklarını anlamak için BİLET 1. Aşama seviye tespit sınavı verilir. Bu sınavdan 70 üzerinden 40 veya üzeri puan alanlar bu kursa katılmaya hak kazanırlar, 40 puanın altında kalan öğrencilere kurs ücretleri iade edilir. Kayıt yaptırdıktan sonra kurs başlangıç tarihine kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi Hazırlık muafiyet şartlarından birini yerine getiren ve bunu belgeleyen öğrencilere kurs ücretleri iade edilir. Bilet 2. Aşama Sınavına Hazırlık Kursuna katılmak için BİLET 1 Seviye Tespit Sınavı alan öğrenciler, daha sonra yapılacak olan seviye tespit sınavlarına katılamazlar. 

Bu kursa katılarak bildiklerinizi hatırlayıp pekiştirerek sınava daha donanımlı biçimde girebilir ve BİLET 2. Aşama Sınavı’ndan yeterli notu almanız durumunda BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olabilirsiniz.

Not: Hâlihazırda İngilizce Hazırlık Programı’na kayıtlı Bilgi Üniversitesi öğrencileri bu kursa devam edemezler.

BİLET 2. AŞAMA SINAVI’NA HAZIRLIK BİLGİ EĞİTİM KURSU NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

2017 yılında İngilizce Yeterlik Sınavına Hazırlık Kursu, 16 Ağustos 2017, Çarşamba günü başlayacak ve 25 Ağustos 2017, Cuma günü sona erecektir. Dersler, bu dönem içinde 21-22 Ağustos 2017, Pazartesi ve Salı günü hariç her gün, hafta içi ve haftasonu altı saat olmak üzere Dolapdere Kampüsü’nde gerçekleşecektir. 21 ve 22 Ağustos Pazartesi ve Salı günleri ders olmayacaktır.

BİLET 2. AŞAMA SINAVI’NA HAZIRLIK BİLGİ EĞİTİM KURSU TAKVİMİ

Kayıt                                       : 1 – 13 Ağustos 2017

Seviye Tespit Sınavı                 : 14 Ağustos 2017

İlk Ders Günü                          : 16 Ağustos 2017

BİLET 2. AŞAMA SINAVI’NA HAZIRLIK BİLGİ EĞİTİM KURSU KAYIT DETAYLARI

Kurs ücreti                             : 1.000 TL (KDV Dahil)

Toplam Ders Saati                   : 48 Saat

Kayıt ve diğer detaylar için : İstanbul Bilgi Üniversitesi BİLGİ Eğitim Sertifika Programları ofisinden bilgi alabilirsiniz.

İletişim bilgileri:

Yer                          : santralistanbul Kampüsü, ÇSM Binası, Bilgi Eğitim Ofisi (ÇSM Ara Yapı A 204 numaralı ofis)

Tel                           : 212 311 72 19

E-mail                     : bilgi-egitim@bilgi.edu.tr